Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Ubezpieczenie OC w UNIQUA

UNIQA OC

W dzisiejszych czasach każdy z ubezpieczycieli w swojej gamie produktów ubezpieczeniowych posiada ubezpieczenia komunikacyjne, a przede wszystkim obowiązkowe ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, które uchroni ubezpieczonego od odpowiedzialności finansowej za wyrządzone szkody na osobach lub czyimś mieniu. Uniqa posiada perfekcyjny komplet ubezpieczeń komunikacyjnych w tym oczywiście ubezpieczenie OC.

Zakres, przedmiot oraz sumy gwarancyjne ubezpieczenia OC w UNIQA

Ubezpieczenie to ma zakres terytorialny obejmujący zarówno Rzeczpospolitą Polską, a także kraje Unii Europejskiej oraz kraje należące do systemu nazywanego Zieloną Kartą. Ubezpieczenie można zawrzeć na okres dwunastu miesięcy ale również na krótszy okres (na przykład gdy pojazd został sproawdzony).

Minimalne sumy ubezpieczenia jakie Uniqa musi zagwarantować swoim ubezpieczonym to odpowiednio:

  • 2,5 miliona euro na wszelkie szkody na osobach,
  • 500 tysięcy euro na szkody w mieniu.

Sumy te są określone przez obowiązujące w naszym kraju prawo i nie mogą być niższe od ustanowionych.

Przedmiotem ubezpieczenia jest, jak sama nazwa wskazuje, odpowiedzialność cywilna ubezpieczonego. Wyżej podane sumy gwarancyjne są granicami odpowiedzialności finansowej ubezpieczyciela.

Aby obliczyć składkę ubezpieczyciel bierze pod uwagę takie informacje jak model, rodzaj oraz marka ubezpieczanego pojazdu, a przede wszystkim wiek i historię wcześniejszych ubezpieczeń. Uniqa zwraca również uwagę na miejsce zamieszkania właściciela, jego wiek, płeć, okres posiadania prawa jazdy oraz dane dotyczące ewentualnych współwłaścicieli i osób, które będą korzystały z ubezpieczonego pojazdu.

W celu uzyskania większej ilości informacji należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia dostępnymi na stronie ubezpieczyciela (www.uniqa.pl) lub zadzwonić pod numer +48 (0) 42 63 44 700 gdzie po rozmowie z konsultantem wszystkie nasze wątpliwości powinny zostać rozwiane. Klient ma także możliwość osobistego udania się do jednej z placówek ubezpieczyciela.


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?