Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Ubezpieczenie autocasco

Ubezpieczenie AC (autocasco)

Z moich obserwacji wynika, że kierowcy do zakupu ubezpieczenia AC (autocasco) podchodzą dość sceptycznie, dzieje się to za sprawą tego, że wiąże się to z dodatkową opłatą, która właściwie nie jest konieczna, a trzeba dodatkowo zapłacić i to nie małe pieniądze. Dość często kierowcy idą na kompromis z samym sobą po porstu rezygnując z zakupu ubezpieczenia AC. Z jednej strony człowiek walczy wewnętrzenie z myślą, że warto byłoby nabyć ubezpieczenie AC w związku z licznymi kradzieżami w Polsce czy choćby przypadkowymi zniszczeniami, uszkodzeniami samochodu, a z drugiej strony z myślami, a bądźmy dobrej myśli, mnie to nie dotyczy, nie powinno nic złego się stać.

Jak nie trudno sobie wyobrazić ubezpieczenia AC samochodu nie jest tak popularne jak ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, dlatego, że nie jest obowiązkowe. W polsce w dalszym ciągu wg. mnie ubezpieczenie AC (autocasco) nie jest zbyt popularne co możliwe wynika z naszej mentalności, poziomu życia, niskich zarobków co sprawia, że ubezpieczenie AC, zakup ubezpieczenia AC (autocasco) staje się dla nas raczej luksusem, zbędnym luksusem. Ciężko stwierdzić jednoznacznie czy warto kupować ubezpieczenie AC (autocasco), czy też nie, ponieważ nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych potrzeb, od samochodu, który posiadamy, to jak go traktujemy, czy jego strata, uszkodzenie może bardzo odbić się na naszym codziennym życiu itp itd. Jest wiele plusów i minusów ubezpieczenia AC. Ogromnym minusem ubezpieczenia AC (autocasco) jest jego cena, która w skali roku może przyprawić o ciarki. Zaletami ubezpieczenia AC jest wewnętrzny spokój, poczucie bezpieczeństwa w przypadku kradzieży samochodu, czy też przypadkowych, niechcianych uszkodzeniach pojazdu. Wcześniej pisałem, że kwestia zakupu czy też nie ubezpieczenia AC jest uzależniona właściwie od indywidualnego przypadku i to jest według mnie słusznym stwierdzeniem, ponieważ, jeśli ktoś posiada samochód, który jest garażowany na swojej posiadłości ewentualnie na parkingu strzeżonym, to właściwie obawa o kradzież auta w nocy, czy w ciągu dnia kiedy auto jest zaparkowane i bezpieczne jest znikoma. W przypadku, gdy używamy samochodu do dojazdu do miejsca pracy, a i tam jest praking firmowy, wewnętrzny, strzeżony to też w obawa o kradzież maleje. Wszystko zależy od naszego tryby życia, to w jaki sposób na codzien samochód jest używany i tutaj trzeba sobie samemu odpowiedzieć czy ubezpieczenie AC, czyli ubezpieczenie Autocasco jest nam potrzebne i czy jesteśmy w stanie wydawać daną kwotę ubezpieczenia AC co rok. Często zastanawiamy się czy cena ubezpieczenia AC w sotosunku do ewentualnych szkód samochodu i ich ceny naprawy nie jest i tak wyższa niż samo ubezpieczenie AC i czy jest to opłacalne dla nas. Według mnie nie ma reguły, ponieważ jednego roku w ogóle nie użyjemy ubezpieczenia AC (ubezpieczenie AutoCasco), jeśli nie będzie żadnych szkód itp itd co może wydać się kompletnie nieopłacalne dla nas, a innego roku ubezpieczenie AC (autocasco) pozwoli nam pokryć daną kwotę za samochód, który np. został skradziony. Często ludzie posiadający starsze auta, leciwe nie decydują się na ubezpieczenie AC, ponieważ w przypadku uszkodzeń itp nie jest im żal auta czy nawet w przypadku kradzieży.

W przypadku ubezpieczenia AC ważną rolę odgrywa to gdzie ubezpieczamy samochód, ponieważ o ile zwykle kierowcom nie zależy na dobrej firmie, a raczej na najtańszej w przypadku ubezpieczenia obowiązkowego odpowiedzialności cywilnej, o tyle w przypadku ubezpieczenia AC, zależy na dobrej firmie, najlepiej przy tym niedrogiej. Dzieje się tak za sprawą, tego, że obsługa podstawowego ubezpieczenia w przypadku szkody nie dotyczy nas, tylko osoby trzecie przez co to nie nas dotknie ewentualna nieprofesjonalna, niciekawa obsługa ubezpieczenia. Jeśli chodzi o obsługe ubezpieczeń AC sprawa dotyczy bezpośrednio nas samych w przypadku szkód itp itd a więc to jest w naszym interesie by ubezpieczyciel był odpowiedni, profesjonalny.

Podsumowując ubezpieczenie AC, jest kwestią bardzo indywidualną i każdy z nas powinnien dobrze zastanźwić przed ostateczną decyzją w sprawie zakupu ubezpieczenia AC (autocasco).  

Czym jest ubezpieczenie AC?

Przedmiotem objętym ochroną ubezpieczeniową jest pojazd zarejestrowany w Polsce wraz z wyszczególnionym we wniosku wyposażeniem. Ubezpieczenie AC (zgodnie z zapisem w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia) rekompensuje szkody powstałe wskutek zniszczenia lub uszkodzenia pojazdu (bądź też jego wyposażenia). Bardzo często ubezpieczenie AC obejmuje również szkody spowodowane utratą samochodu w wyniku kradzieży. 

Czy ubezpieczenie AC jest obowiązkowe?

Nie, Ubezpieczenie Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym

Do kogo jest skierowane ubezpieczenie AC?

Umowę ubezpieczenia zawiera się z posiadaczami pojazdów mechanicznych, którzy rejestrują w Polsce pojazdy samochodowe, motocykle, motorowery, ciągniki rolnicze i przyczepy  oraz z posiadaczami  pojazdów wolnobieżnych.

Kiedy mogę skorzystać z odszkodowania z polisy AC?

Jeśli uczestniczyłeś w wypadku lub kolizji drogowej, której następstwem są uszkodzenia pojazdów, Ty będąć sprawcą nie otrzymujesz pieniędzy z polisy OC poszkodowanego. Poszkodowany naprawia szkodę korzystając z Twojej polisy OC. Koszt naprawy Twojego auta może być pokryty z Twojego ubezpieczenia Autocasco. Wówczas na twój wniosek jest rozpoczęta procedura likwidacji szkody.68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?