Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Ubezpieczenie OC w TUW

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych 

W naszym kraju ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym i każdy mechaniczny pojazd poruszający się po polskich drogach musi takie ubezpieczenie posiadać. Ubezpieczenie to jest oferowane praktycznie przez każdego ubezpieczyciela na polskim rynku w tym także przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Przedmiot, zakres oraz sumy ubezpieczenia OC w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych.

Przedmiot ubezpieczenia OC w TUW to odpowiedzialność cywilna jaka spoczywa na kierowcy w razie spowodowania wypadku w którym ucierpiała jakaś osoba lub zostało zniszczone czyjeś mienie. Ubezpieczenie jest obowiązkowe więc w przypadku gdy kierowca będzie się poruszał po publicznych drogach bez ważnego ubezpieczenia OC i zostanie zatrzymany przez służby mundurowe może być pewien, że wysoka kara finansowa go nie ominie.

Ubezpieczenie jest standardowo zawierane na okres dwunastu miesięcy choć można w wyjątkowych przypadkach wykupić takie ubezpieczenie jedynie na miesiąc. Terytorium na którym obowiązuje ubezpieczenie OC to nasz kraj oraz kraje, które należą do systemu Zielonej Karty.

Sumy ubezpieczenia są określone przez ubezpieczyciela na poziomie:

  • 2,5 miliona euro dla szkód na osobach.
  • 500 tysięcy euro dla szkód na mieniu.

Sumy ubezpieczenia nie mogę być niższe od wyżej podanych kwot, określa to między innymi specjalna ustawa w polskim prawie dotyczące ubezpieczeń obowiązkowych.

W razie jakichkolwiek pytań lub zastrzeżeń mamy możliwość kontaktu z ubezpieczycielem za pomocą następujących numerów telefonów:

  • 801 001 003 dla telefonów stacjonarnych.
  • (22) 894 47 72 dla telefonów komórkowych.

Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach od ósmej do dwudziestej drugiej. Informacje możemy znaleźć na stronie internetowej ubezpieczyciela znajdującej się pod adresem www.tuw.pl. Ostatnim rozwiązaniem jest osobiste stawienie się w jednej z placówek ubezpieczyciela, na wyżej wymienionej stronie internetowej znajdziemy adresy wszystkich placówek ubezpieczyciela.


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?