Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Tanie OC - Wszystko o najtańszym OC

Tanie OC, tanie OC online - Słowem wstępu

W przypadku ubezpieczenia OC auta, zwykle kierowcą nie zależy na renomowanej firmie ubezpieczeniowej na bardzo dobrych opiniach o samym produkcie, jakim jest OC, a bardziej zależy na tym by było to tanie OC. Dlaczego tanie OC jest tak pożądane? Według mnie dzieje się tak za sprawą tego, że ubezpieczenie OC dotyczy przypadków w których ubezpieczyciel musi wypłacić odszkodowanie osobom trzecim, więc nas bezpośrednio nie dotyczą ewentualne problemy z walczeniem o odszkodowanie, nieterminowości, słabej obsługi czy też wsparcia, a to dlatego, że my wykupując OC, tanie OC dopełniliśmy swojego obowiązku jakim jest wykupienie ubezpieczenia auta, które jest obowiązkowe w przypadku każdego kierowcy i nas reszta nie interesuje.

Tanie OC ma swoje dobre strony jak widać, jeśli patrzymy na sprawę bardzo jednostronnie z naszego punktu widzenia, aczkolwiek wybieranie nieznanej firmy, aby kupić tanie OC nie idzie już w parze z jakością innych ubezpieczeń, jeśli właściciel auta chce zdecydować się na ubezpieczenie AC, NNW i tak dalej, bo o ile zależy nam, aby kupić Tanie OC, co może wiązać się, że słabą jakością obsługi taniego OC o tyle zależy nam na dobrym AC i innych ubezpieczeniach, co może nie iść w parze z wybieraniem najtańszego AC przy Tanim OC danej firmy ubezpieczeniowej. Tanie OC jest dobre w przypadku kiedy nie chcemy zźpatrzać sie w inne pakiety ubezpieczeń, takie jest moje zdanie, aczkolwiek może są inne bardziej trafne przemyślenia na temat kupna najtańszego OC. Powiedzmy sobie szczerze, jeśli dana firma, powiedzmy nieznana, przypadkowa oferuje nam Tanie OC w porównaniu z ubezpieczeniem OC innych firm ubezpieczeniowych to jakość usług, wypłacania odszkodowań itp. może być na bardzo niskim poziomie i usługa ta może być nieprofesjonalna, a co za tym idzie jakość obsługi innych ubezpieczeń też może być nieciekawa. I tutaj sprawa sie komplikuje, ponieważ jakość innych ubezpieczeń tanich czy nietanich jest jak najbardziej w naszym interesie.

Jeśli chodzi już o konkretniejsze sprawy to ciężko jest stwierdzić gdzie i kto oferuje tanie OC czy też najtańsze OC dla wymagających. Dzieje się tak za sprawą tego, że firmy ubezpieczeniowe dzień w dzień konkurują ze sobą i przygotowują coraz to nowsze oferty taniego OC auta. Praktycznie w ofercie każdej firmy ubezpieczeniowej możemy znaleźć dedykowane promocje w naszym parzypadku ubezpieczenia OC. Nawet jeśli znajdziemy Tanie, Najtańsze OC na rynku to oferta ta zbyt długo nie będzie aktualna, ponieważ w rynku tanich OC wszystko zmienia się bardzo często z dnia na dzień. Kolejną kwestią jaką należy wziąć pod uwagę przy kwestii "Tanie OC", jest to, że fakt iż dla naszego konkretnego przypadku cena ubezpieczenia OC może być nazwane tanie OC, aczkolwiek dla innych indywidualnych osób i ich przypadków tani ubezpieczyciela i jego tanie OC może okazać się po wyliczeniach, że z tanim OC dana oferta nie ma nic wspólnego. Dlatego też biorąc pod uwagę kilka faktów, które tutaj poruszylismy, taniego OC nie znajdziemy w jednym miejscu, u jednej firmy ubezpieczeniowej. Jest za dużo czynników, które wpływają na cene ubezpieczenia OC, aby móc jednoznacznie określić, wyznaczyć firmę oferującą tanie, najtańsze OC auta.

Dobrym nawykiem podczas poszukiwań taniego OC, jest przeglądanie wszelkich promocji powiązanych z ubezpieczeniem. Promocje danych firm mogą sprawić, że tanie OC może stać się najtańszym w ramach różnych kampanii promocyjnych. Z promocjami jest tak, że nie ma zbytnio schematów, na których one się opierają, przynajmniej w moim odczuciu, ponieważ, promocje są bardzo zróżnicowane pod względem tego do jakiej grupy docelowej ubezpieczenie jest kierowane. Przykładami wyznaczania grup docelowych może być ograniczenie ludzi w danym przedziale grupowym, innym przykładem jest określenie grupy docelowej ubezpieczenia OC pod względem ilości lat bezkolizyjnej jazdy autem czy też może być grupa określona stażem w danej firmie ubezpieczeniowej. Podsumowując dobrym nawykiem podczas poszukiwań taniego OC, jest przeglądanie aktualnych promocji, które mają na celu sprzedaż tanich OC auta, bo może akurat dotyczą one Ciebie.

Jak wspomniałem wcześniej poszukiwanie oferty "Tanie OC" jest dość męczące, a przynajmniej dla mnie ponieważ, tak jak pisałem, oferty się zmieniają, toczy się nieustający bój firm o miano tanie OC dla ich oferty i są one po porstu nie stałe. Jak wiadomo, ubezpieczenie OC wykupujemy co roku i jest to nasz obowiązek. Wiadomym jest też fakt, że z biegiem lat mamy coraz to tańsze OC w każdej firmie praktycznie, za staż w firmie, niekolizyjną jazdę samochodem. W przypadku, gdy polujemy na tanie, najtańsze OC auta i biorą pod uwagę zmiany w ofercie, promocji itp cena w następnym roku u naszego obecnego ubezpieczyciela może już nie być tak atrakcyjna jak na początku, pomijając już fakt zniżek itp. I tutaj dochodzi pewien problem na dordze poszukiwania taniego OC. Otóż mając np. zniżkę procentową za staż itp. moga pojawić się problemy z jej uznanien u nowego ubezpieczyciela. Z jednej strony można znaleźć tanie OC, nawet najtańsze OC, aczkolwiek może być problem z unznaniem uzyskanej zniżki na polisę, a z drugiej kusi np. znaleziona oferta taniego OC u innego ubezpieczyciela.

OC Online - Chciałbym wspomnieć, ze wiele firm ubezpieczeniowych, aby standardowo oferują, albo mają okresowe promocje na Tanie OC w przypadku zakupu Online, co oznacza, że przez internet droga elektroniczną. Kiedyś spotkałem się z ofertą, że zakupione OC Online podlegało zniżce w wysokości 5%. Według mnie jest to bardzo ciekawą ofertą i pomimo niskiego bonusu 5% może to oznaczać dla niektórych zniżkę 65% na tanie OC. 60% zniżki własnej + 5% zniżki za zakup OC Online, co daje bardzo przyjemną zniżkę. Zakup ubezpieczeń Online nie tylko daje nam zniżkę, ale także komfort jakim są same w sobie zakupy online. Możemy po prostu zakupić OC Online siedząc w domu w wygodnym, naszym ulubionym fotelu. Zakup ubezpieczenia Online myślę, że jest przyszłością w tej branży i zacznie się sposób ten cieszyć coraz to większym uznaniem. Zakup Online jest zwykle bajecznie proste i wszystko w kolejnych krokach zakupu OC jest opisane i wytłumaczone na stronie firmy ubezpieczeniowej. Korzystanie z usługi Online, czyli nabywanie polisy drogą internetową (Online) może zmienić podejście do kupowania ubezpieczenia dla naszego auta na przyjemne, do którego zwykle niechętnie się podchodzi i z przymusu.

Podsumowując poszukiwanie i nastawianie się tanie OC ma swoje dobre strony oraz złe. Do nas należy określenie własnego kierunku podejścia do sprawy kupna polisy i każdy indywidualnie musi dojść do tego co dla niego jest bardziej odpowiednie i korzystniejsze. Polecam wyliczanie taniego OC przy pomocy kalkulatorów online oraz zakupu online.


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?