Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Kupno ubezpieczenia direct - czy warto?

Co oznacza, że ubezpieczenie jest sprzedawane Direct?

Sprzedaż ubezpieczeń w trybie direct, oznacza możliwość oferowania swoich produktów przez firmy bez bezpośrednio kontaktu z klientem na żywo. W zastępstwie do tradycyjnych metod sprzedaży, które prowadzą agencje ubezpieczeniowe naziemne, sprzedaż direct oferuje kontakt przez telefon lub internet. Przy normalnej sprzedaży spotykamy się z agentem ubezpieczeniowym, który dokonuje za nas obliczenia stawki ubezpieczenia i wybiera właściwe towarzystwo ubezpieczeniowe. Po zaakceptowaniu przez nas składki na ubezpieczenie, opłacamy ją prosto do naszego agenta, który załatwia resztę formalności.


Jak wygląda zakup ubezpieczenia w trybie direct?

 Przy usługach w trybie direct, najczęściej używanym kanałem dostępowym jest Internet (strona www ubezpieczyciela, aplikacja interaktywna) lub kontakt telefoniczny z konsultantem z danego towarzystwa.

W pierwszym przypadku najczęściej trafiamy na aplikację kalkulatora, która po wprowadzeniu odpowiednich danych do polisy, wylicza nam stawki na ubezpieczenie. Następnie, jeśli decydujemy się wykupić proponowane ubezpieczenie, wówczas aplikacja prosi nas o przeprowadzenie płatności online. Możemy skorzystać albo z tradycyjnego przelewu międzybankowego pieniędzy lub z szybkich płatności online (mtransfer, intelligo itp.)

Po opłaceniu usługi otrzymujemy potwierdzenie na email, które może być uznawane przez policję jako dokument stwierdzający, że mamy aktualnie wykupione ubezpieczenie. Następnie w najbliższym czasie otrzymujemy pocztą pełną umowę ubezpieczenia.

Jak wygląda rozmowa z konsultantem telefonicznym?

Skontaktować z konsultantem można się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest nasza inwencja - nawiązanie połączenia z Infolinią, lub pozostawienie swoich danych na witrynie towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto jednak zaznaczyć, że nie każda strona oferuje lead kontaktowy.

Po nawiązaniu rozmowy telefonicznej z konsultantem, wypyta on nas o wszelkie potrzebne informacje, konieczne do przeprowadzenia rozmowy telefonicznej, a następnie wyliczy składkę ubezpieczenia. Zakup polisy wygląda podobnie jak w przypadku online.

Zalecamy kontakt z konsultantem telefonicznym, gdyż wyliczenia proponowane przez aplikacje kalkulatorów OC są często rozbieżne z prawdziwą składką na ubezpieczenie do opłacenia.


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?