Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Ubezpieczenie OC w PZU

Firma ubezpieczeniowa PZU jest towarzystwem ubezpieczeniowym, które jest najstarsze na naszym rynku ubezpieczeń. Grupa należy do największych towarzystw ubezpieczeniowych świadczących usługi na terenie Polski i Europy wschodniej. Towarzystwo jako spółka akcyjna istnieje od około 1991 roku. Oferują ponad 200 rodzajów ubezpieczeń. Postanowiliśmy sprawdzić, co może nam zaoferować firma   - jakie ubezpieczenia komunikacyjne są dostępne. W poniższym artykule postaramy się sprawdzić czy jedna z największych grup ubezpieczeniowych radzi sobie z ogromną konkurencją na rynku. Sprawdzimy konkretnie jak wygląda oferta Ubezpieczenia OC w PZU. Towarzystwo ubezpieczeniowe powinno nie tylko  dbać o stałych klientów oferując im utrzymanie zniżki oc w , ale również pozyskiwać odpowiednich klientów odpowiednimi promocjami na ubezpieczenie oc w PZU.

Ubezpieczenie OC PZU

Firma ubezpieczeniowa w dość ogólny sposób przedstawia swoją ofertę ubezpieczenia oc. Ubezpieczenia komunikacyjne są opisane  w sposób mało szczegółowy. Z witryny pzu nie jestem w stanie poznać najnowszych promocji oraz czy obowiązujące zniżki oc pzu, które mają nam obniżać ceny oc w pzu. Generalnie rzecz biorąc strona  opisuje jedynie oferowane produkty. Począwszy od Ubezpieczenia OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych (również w ruchu zagranicznym - zielona karta), Ubezpieczenia AC (autocasco), minicasco, ubezpieczenie NNW oraz PZU Auto Pomoc (inaczej rzecz biorąc pzu assistance). Jak więc kuszą swoich klientów?

Direct - Czy istnieje sprzedaż ubezpieczenia OC przez internet?

Grupa  uruchomiła osobną platformę  Online. Służy ona do sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych w trybie direct. Możemy bez problemu wyliczyć składki ubezpieczenia pzu (ubezpieczenie oc, ubezpieczenie ac). Platforma jest wspierana przez Intelligo.

Do obliczenia stawki oc w pzu poprzez platforme online potrzebne nam są nasze dokumenty. Dowód rejestracyjny, przebieg pojazdu, wysokość nabytych zniżek z poprzedniej umowy polisy. Firma informuje, że do wykupienia i opłacania składki polisy oc w firmie należy mieć ukończone 18 lat, posiadać obywatelstwo polskie oraz dysponować niezbędnymi danymi własnymi (adres, pesel). Jeśli właścicielem pojazdu jest ktoś inny np. fundusz leasingowy - wówczas dane właściciela. Poprzez platformę ubezpieczeniową online nie możemy ubezpieczyć pojazdów: wykorzystywanych do nauki jazdy, wynajmowanych w celu zarobkowej działalności, pojazdów których okres eksploatacji przekracza 10 lat, pojazdów innych niż samochody osobowe lub ciężarowe o masie całkowitej do 3,5 tony. Jeśli wartość naszego samochodu przekracza 300 tys zł, wówczas również nie ubezpieczymy naszego pojazdu przez platformę PZU online

Firma również ostrzega nas, że z zakresu odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń wyłączone są odszkodowania AC za szkody powstałe podczas jazd wyścigowych i  konkursowych, oraz treningów i ubezpieczenie NNW w odniesieniu do kierowcy i pasażerów podczas wyścigów i rajdów.

Warto jeszcze raz zwrócić uwagę, że nie ubezpieczymy (ubezpieczenie ac w pzu) samochodu starszego niż 10 lat - liczy się data pierwszej rejestracji pojazdu, a w przypadku pojazdów z zagranicy obowiązuje data pierwszej rejestracji. Granica 10 lat niestety nie pozwala nam również na obliczenie składki oc w pzu.

Wyliczenie składki umowy oc przebiega dość prosto. Zapraszam do działu kalkulatory oc, do artykułu kalkulator oc aby dowiedzieć się jak to zrobić. Można również tego dokonać na innych dobrych stronkach np. kalkulator oc polskiego zakładu ubezpieczeń

W wyniku wyliczenia otrzymujemy wyliczenie dla pakietów Ubezpieczenie OC  +  Autokomfort, Ubezpieczenie AC + Auto Pomoc Komfort, Pakiet OC + AC + Auto Pomoc Komfort, oraz osobno NNW. Wynik otrzymujemy również z podziałem przy płatności ratalnej. Muszę tutaj zauważyć, że jednak ceny ubezpieczenia pzu wypadają dość słabo w moim przypadku na tle konkurencji.

Dalej należy uzupełnić dane niezbędne do zawarcia wniosku umowy, wybrać sposób płatności oraz opłacić składkę. Czynności te można wykonać zarówno poprzez stronę Internetową lub telefonicznie. Potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczenia OC  i PZU Auto Pomoc zostaje wówczas wysłane poprzez email, po odnotowaniu przez PZUonline wpłaty dokumenty ubezpieczenia zostaną wysłane pocztą na wskazany adres zamieszkania.

Podsumowanie o polisie

Wchodząc bezpośrednio na witrynę pzu on-line z początku ciężko mi odnaleźć ofertę ubezpieczenia oc pzu. Po przejściu przez ubezpieczenia indywidualne, następnie  komunikacyjne, następnie Obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych dotarłem do oferty. Droga ta jest jednak stanowczo za długa. Firma powinna zadbać o odpowiedni boks reklamowy, kierujący swoich klientów prosto do oferty ubezpieczeń.

Niestety sama oferta w żaden sposób nie zachęca. Na podstronie, mamy przede wszystkim podstawowe informacje o ubezpieczeniach komunikacyjnych, podstawie prawnej (do ściągnięcia ustawa w PDF), Istnieje również opis szczegółowy polisy oc . Informuje on o zakresie terytorialnym, schematach postępowania (wyrejestrowanie auta), od czego zależy wysokość stawki oc pzu itp. Informacje te są jednak bardzo ogólne.

Jakie promocje na nas czekają?

Na samej stronie jest tylko napisane o ofercie skierowanej do posiadaczy pojazdów importowanych - nawet 20%. Więcej szczegółów oferty nie znalazłem.

Podsumowując oferta  oc w  jest delikatnie mówiąc przedstawiona ogólnie. Nie możemy wyliczyć stawki pzu, czyli ceny ubezpieczeń

Polecamy również porównanie oferty z firmą Liberty Direct. Szybko sprawnie i otrzymujemy wyliczenie składki ubezpieczenia oc w sposób przystępny. Warto sprawdzić bo nowy gracz na rynku oferuje ciekawe zniżki o niskie podstawowe składki ubezpieczenia.

Zielona Karta w PZU

Zielona karta to dokument stwierdzający wykupione ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w innych krajach.  Chroni to posiadacza lub właściciela pojazdu przed konsekwencjami finansowymi poza granicami Polski. Polisa z ubezpieczeniem OC jest ważna w wymienionych krajach europy oraz w kilku poza. Na każde państwo obowiązują inne limity maksymalnego przewidywanego odszkodowania na ubezpieczenie. Każdy kierowca, który zdecydował się na zakup ubezpieczenia oc w  otrzymuje Zieloną Kartę za darmo.


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?