Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Ubezpieczenie OC w Link4

Link4 jest pierwszą w Polsce firmą, która zdecydowała się na sprzedaż ubezpieczeń direct. Oznacza to, że firma ta zdecydowała się oferować swoje usługi poprzez Internet i telefon. Postanowiliśmy sprawdzić jak kształtują się ceny oc w link4, czy cennik może nas zaskoczyć, w jaki sposób link4 nakłada zniżki na oc oraz czy link4 kusi odpowiednimi promocjami (dodatkowymi zniżkami na ubezpieczenie), aby przyciągnąć nowych klientów?

Obowiązkowe Ubezpieczenie OC w link4 oferuje nam standardowy pakiet (polisę) jaką możemy zakupić u każdego ubezpieczyciela. Przypominamy, że ubezpieczenie oc jest ubezpieczeniem obowiązkowym i dotyczy każdego posiadacza pojazdu mechanicznego w Polsce.

Ofertę na ubezpieczenia OC w Link4 poznajemy poprzez ich serwis internetowy link4. Link4 oferuje ubezpieczenie obowiązkowe w trzech pakietach.

W pierwszym wariancie otrzymujemy podstawowe ubezpieczenie oc - polisa nie zawiera dodatkowych usług wliczonych w podstawową składkę na ubezpieczenie link4. Link4 informuje, że ubezpieczenie to chroni Cię przed konsekwencjami finansowymi szkód wyrządzonych osobom trzecim przez Ciebie. Dodatkowo otrzymujesz zwrot kosztów postępowania sądowego, bezpłatną zieloną kartę oraz wygodny mały certyfikat honorowany przez policję - zamiast dużej umowy a4.

W dodatkowych usługach link4 oferuje bezpłatny program pomoc24 oraz informacja prawna 24.

Przy wykupieniu ubezpieczenia OC link4 dostajemy prawo do  kontaktu z przedstawicielem ubezpieczeń link4, który przyjedzie na miejsce wypadku i pomoże w sporządzeniu dokumentacji. Dokumentacja taka jest niezbędna do prawidłowej likwidacji szkody.

Otrzymujemy również ubezpieczenie assistance - możliwość bezpłatnego holowania do warsztatu (max 200zł), lub przekazanie informacji danej osobie (rodzinie) o wypadku.

Co otrzymujemy w ramach informacji prawnej 24?

Między innymi dostęp do informacji prawnej (infolinia link4, wzory umów, procedury sądowe) oraz  ogólne informacje pomocne przy załatwianiu formalności w sprawie ubepieczenia oc link 4

Jakie jeszcze pakiety ubezpieczeń oferuje dla nas Link4?

Ubezpieczenie OC w Link4 można kupić w paru wariantach. Pakiety ubezpieczenia obejmują ubezpieczenie OC, ubezpieczenie OC razem z ubezpieczeniem AC, i pełen pakiet OC + AC + NW. 

Podstawowa polisa ubezpieczenia obowiązkowego komunikacyjnego jest dość skromna. Przyglądneliśmy się co jeszcze może nam zaoferować towarzystwo ubezpieczeniowe link4, gdybyśmy się chcieli zdecydować na pełny pakiet ubezpieczenia.

Polisa oc link4 jest także dostępna  w pakiecie 4+, która zawiera również ubezpieczenie ac link4. Po bliższym zapoznaniu się  z ofertą, okazuje się, że jest ona (prawdopodobnie) korzystna dla właścicieli pojazdów starszych niż 4-letnie. Sądzę, że faktycznie osoby, które mają starsze auta, być może nie mają pieniędzy na zakupienie nowszego. Dlaczego właściciel seata ibizy 1.4 z 94 roku ma płacić taką samą składkę ubezpieczenia co właściciel seata ibizy 1.4 z 2003 roku. Przecież pomiędzy wartością tych aut istnieje przepaść finansowa. Dlatego uważam, że ta promocja może mieć sens.

Trzecim dostępnym pakietem jest ubezpieczenie oc + ac w pakiecie nowy. Doczytałem, że przy odpowiednich warunkach, nawet dla nowych kierowców zniżki link4 mogą wynosić nawet 30% - co znacznie obniża stawki ubezpieczenia oc link4.

Jak dokonać zakupu polisy?

Link4 on-line informuje, że wystarczy pod odpowiednim numerem telefonu skontaktować się z doradcą, który umożliwi wybór i zakup ubezpieczenia. Samo obliczenie stawki oc link4 wymaga podania wielu informacji przez formularz, dlatego polecam jednak mój ulubiony commercial union - imię nazwisko nr telefonu i dzwoni doradca!

Najnowsze promocje w Link4

Najnowszą promocją dla nowych klientów link4 jest możliwość przeniesienia zniżki na ubezpieczenie oc, na zniżki na ubezpieczenie ac w link4. Dla przykładu jeśli dotychczas posiadałeś 60% zniżkę na ubezpieczenie OC, zmieniłeś auto i postanowiłeś wykupić ubezpieczenie AC, wówczas twoje zniżki na autocasco wynoszą 60%. Niestety nie zawsze jest kolorowo.

Link4 kieruję tą ofertę dla posiadaczy samochodów nie starszych niż 6 letnie, warunkiem jest bezszkodowy ostatni rok jazdy oraz posiadanie zniżek na OC na poziomie minimum 40%. Tak czy inaczej uważam, że link4 znajdzie grupę osób, która spełnia powyżej wymienione warianty i wówczas ta oferta staje się dla nich atrakcyjna.

Zniżka na ubezpieczenie za kolejne auto

W wyliczeniu stawki link4, firma oferuje pewien system rabatowania - zmniejszania wysokości składki. Jeśli jesteś właścicielem więcej niż jednego pojazdu, to ubezpieczając oba w link4, możesz otrzymać 5 procent zniżki na ubezpiecznie oc w link4, lub na inne pakiety: oc + ac, pakiet 4+, pakiet nowy+. Poprostu każde kolejne auto ubezpieczają 5% taniej - zawsze coś.

Zniżka na ubezpieczenie auta i motocyklu

Jeżeli jesteś właścicielem samochodu osobowego i posiadasz rownież motor, warto będzie skorzystać z możliwości rabatu w wysokości 5 procent. Otrzymasz 5% zniżki ubezpieczenia  OC na samochód - pokryje to koszt ubezpieczenia motoru. Będziesz miał ubezpieczenie motoru "tak jakby" gratis.

Zmiana samochodu, ubezpieczenie w link4

Jeśli jesteś dotychczasowym klientem link4 i kupiłeś nowy samochód - chcąc go ubezpieczyć towarzystwo ubezpieczeniowe link4 daje Ci rabat za lojalność - 5%. Może faktycznie cena ubezpieczenia oc w link4 wyjść taniej w porównaniu do innych ubezpieczycieli, ale warto jednak porównać to z innymi ofertami. Polecam sprawdzić commerciala.

Zniżka na ubezpieczenie OC w Link4 dla rodziców

Jeśli posiadasz potomstwo w wieku do 6 lat, wówczas link4 daje Ci upust w wysokości 5% na ubezpieczenie OC. To miłe - przecież wiemy ile kosztuje wychowanie dzieci.


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?