Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Kredyt mieszkaniowy

Zamierzasz zaciągnąć kredyt mieszkaniowy? Przeczytaj, czy warto.


Kredytem mieszkaniowym nazywamy kredyt hipoteczny zaciągnięty najczęściej na zakup domu lub mieszkania. Kredyty mieszkaniowe oferowane są dla klientów pragnących zakupić nieruchomość nową - z tzw. rynku pierwotnego, lub też używaną - rynek taki nazywamy wtórnym. Bardzo często kredyt mieszkaniowy traktuje się na równi z kredytem hipotecznym, co jest błędem. Kredyt hipoteczny może być przeznaczony na zakup działki, która może być zarówno rolna jak i budowlana, czy też remont nieruchomości, konsolidację (szerzej o kredytach konsolidacyjnych można przeczytać w dziale KREDYTY na stronie) lub na dowolny cel wedle uznania kredytobiorcy. Jednakże bank udzielający kredyt kredytobiorcy, który zaciąga kredyt mieszkaniowy czy też hipoteczny, zabezpiecza się poprzez hipotekę - nieruchomość na którą kredyt jest udzielony. Jest to swoista symbioza pomiędzy bankiem a kredytobiorcą. Bank zabezpiecza się w sposób pewny i w 100% wystarczający, przez co może udzielić najniższego z możliwych oprocentowań, kredytobiorca natomiast ma możliwość korzystania z lokalu.

Od czego zacząć przy wyborze kredytu mieszkaniowego?


Artykuł ten pozwoli państwu a wyszukanie najtańszego i zarazem najlepszego kredytu mieszkaniowego. Oferta banków jest bardzo bogata, ale jednocześnie należy uważać na czychające w umowie kredytowej niebezpieczeństwa. Najlepszym sposobem na wybór odpowiedniego banku udzielającego kredytu mieszkaniowego bądź hipotecznego jest skorzystanie z kalkulatora kredytów mieszkaniowych bądź kalkulatora hipotecznego. Strona ta udostępnia taką możliwość za darmo. Można obliczyć miesięczną ratę, wybrać najodpowiedniejszy tryb spłaty, uzyskać rzetelne informacje na temat oprocentowania.

Obecne zawirowania rynku.

Aktualnie ceny mieszkań znacznie spadły największy spadek notuje się w Rzeszowie, Białymstoku i Lublinie. Nie brakuje jednak miejsc, gdzie ceny nieznacznie wzrosły - Gdynia, Poznań i Łódź. Mimo spadku cen mieszkań w najgorszym położeniu są jednak osoby planujące zakup mieszkania. W ciągu ostatnich tygodni banki znacznie podniosły stopy procentowe i co za tym idzie odczujemy to na poziomie odsetek od kredytów mieszkaniowych. Skoro banki pożyczają sobie pieniądze na wyższej stopie, to oczywiście koszty pożyczek dla klientów indywidualnych będą wyższe. Ostatnimi czasy stopa WIBOR wzrosła z 6,6% do 6,8%. Wynika z tego, że osoby mające zaciągnięty hipoteczny kredyt złotówkowy muszą przygotować się na wzrost miesięcznych rat o 2% -może to wynosić w przybliżeniu wzrost raty z 700 zł do 725zł w przeliczeniu na kredyty trzydziestoletnie.
Porównanie kredytów mieszkaniowych znajdziesz w dziale KREDYTY.68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?