Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

 • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Kalkulatory OC, AC, NW

Chciałbym zacząć od tego, że nie ma jednego, ogólnego właściwego kalkulatora stawek ubezpieczeń samochodowych typu OC, AC oraz NW. W sieci możemy znaleźć bardzo dużo tego typu zabawek aczkolwiek, każdy ten kalkulator OC, AC jest indywidualnym i dedykowanym kalkulatorem ubezpieczeń OC pod konkretną ofertę konkretnej firmy ubezpieczeniowej.

Jeżeli już znajdzie się tz. ogólny kalkulator OC samochodu to jest on zwyczajnie niedokładny, a rozbieżności pomiędzy stawkami składek z innych kalkulatorów mogą sięgać nawet 20%. Warto wspomnieć o tym, ze oprócz samych wyliczeń z kalkulatorów stawek dochodzi do tego czynnik losowy w składce OC. Różnice oraz rozbieżności mogę zaistnieć nawet w wyliczeniach tej samej firmy. Wyliczona stawka za pomocą dajmy na to przykładowo kalkulatora OC PZU dostępnego z poziomu strony internetowej może być zupełnie inną od tej wyliczonej u np. agenta ubezpieczeniowego danej firmy, a tym bardziej jeśli chodzi o kalkulator OC, AC innej firmy.. Dzieje się tak dlatego, że dobrze agenci, czyli uznawani przez firmę, mają możliwość przedstawienia indywidualnej oferty ubezpieczenia OC, AC samochodu dla indywidualnego klienta, z indywidualną zniżką oc, ac. Dobrze jest mieć świadomość tego faktu podczas wyszukiwania oferty ubezpieczenia samochodu dla siebie.

 Z mojego doświadczenia, mogę śmiało powiedzieć, że warto zapoznać się oraz porównać dane z kalkulatorów różnych firm tj. Commercial Union, PZU, Hestia, Warta, HDI, Samopomoc, AXA, Allianz Direct, Compensa następnie po wybraniu właściwego ubezpieczyciela skontaktować się z przedstawicielem danej firmy w celu konsultacji, weryfikacji stawek składki oc samochodu oraz cennika. Ja osobiście użyłem kalkulator OC Commercial Union. Jak widzimy Kalkulator OC sam w sobie jest trochę skazany na brak wiarygodności apropo wyliczeń i nie ma na to siły, ponieważ są to wyliczenia dla setek samochodów, różnorodnych roczników, pojęmności, konfiguracji aut, setek kombinacji. Dlatego też Kalkulator OC powinniśmy traktować z przymrużeniem oka i wynik wyliczenia powinniśmy traktować jako cene orientacyjną.

Kalkulator Commercial Union - CU - wyliczanie stawek składki OC, AC, NW samochodu.

Przykładowym kalkulatorem ubezpieczeń komunikacyjnych samochodu (OC, AC) może być ten dostępny ze strony internetowej firmy Commercial Union - CU. W kalkulatorze tym musimy podać podstawowe informacje na temat samochodu takie jak:

 • Marka auta
 • Model auta
 • Typ auta
 • Rok produkcji
 • Data rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej

Oprócz tego ten kalkulator OC wymaga udzielenia odpowiedzi na kilka pytań dotyczących już samego użytkowania pojazdu. Zestaw ten składa się z 7 pytań. Lista pytań:

 • Od jak dawna jesteś posiadaczem tego samochodu?
 • Ile kilometrów pokonuje samochód rocznie?
 • Czy samochód jest regularnie używany za granicą?
 • Czy samochód zarejestrowany jest na firmę?
 • Czy samochód posiada fabryczny alarm/immobiliser?
 • Miejsce parkowania samochodu w nocy
 • Kod pocztowy miejsca parkowania samochodu w nocy

Zachęcam do zapoznania się z tym kalkulatorem składki OC, AC samochodu firmy ubezpieczeniowej Commercial Union - CU, jest to w kalkulator OC, AC, na który sam się skusiłem.

Oprócz artykułu ogólne zapraszam do zapoznania się z pozostałymi artykułami działu Kalkulatory OC, AC. Są to artykuły poświęcone głównie temu czy istnieją kalkulatory poszczególnych firm oraz gdzie je można znaleźć. Oprócz tych dostępnych w danej chwili przygotowywane oraz dopracowywane są artykuły na temat kalkulatorów firm AXA, Hestia, PZU, Warta, Compensa, Allianz Direct czy też HDI Samoobrona. Założenie arytukulów jest proste, sprawdzić czy każda firma ubezpieczeniowa na polskim rynku posiada Kalkulator OC, AC ( autocasco ).68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?