Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Najlepszy Kalkulator OC

Wyliczenie składki ubezpieczenia OC

Kalkulator OC jest narzędziem, dzięki któremu możemy obliczyć stawki ubezpieczeń OC danej firmy ubezpieczeniowej, jeśli posiada oczywiście taki kalkulator. Narzędzia te są różne i występują często w różnej postaci. Niektóre kalkulatory nie są przeznaczone tylko do wyliczenia składki OC, aczkolwiek też innych ubezpieczeń komunikacyjnych. Taki kalkulator ma najczęściej formę interaktywnej aplikacji, formularza, który odpowiednio ankietuje użytkownika i pobiera dane. Po przetworzeniu danych, dzięki nałożeniu odpowiednich algorytmów, kalkulator wylicza przyznane nam zniżki na ubezpieczenie oc oraz podstawową składkę na ubezpieczenie.

Jak przygotować się do wyliczenia ceny ubezpieczenia?

Kalkulatory OC składają się najczęściej z kilku etapów. W pierwszym z nich często jesteś proszony o informacje dotyczące ubezpieczanego pojazdu. Informacje te możesz pozyskać z dowodu rejestracyjnego pojazdu bądź z umowy kupna sprzedaży lub po prostu musisz je znać. Zostaniesz poproszony o model samochodu, markę, rok produkcji, rodzaj silnika i moc oraz wersję wyposażeniową. Dodatkowo od użytkownika  pobierane są informacje o dacie pierwszej rejestracji (w przypadku pojazdów sprowadzanych jest to również data za granicą). Dodatkowo w przypadku Kalkulatora AC jest brany pod uwagę aktualny stan samochodu (uszkodzenia) oraz miejsce parkowania. Dodatkowo musisz określić w jakich celach jest użytkowany pojazd (do celów prywatnych, do działalności gospodarczej).

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej jest podstawowym i obowiązkowym ubezpieczeniem dla każdego kierowcy. Z reguły jest tak, że w przypadku tego ubezpieczenia wszyscy szukają po prostu jak najtańszego OC, ponieważ to nie nam będzie ten ubezpieczyciel wypłacał odszkodowanie itp itd. Tutaj przychodzi z pomocą wspomniany kalkulator ubezpieczenia.

Ja osobiście miałem do czynienia z wieloma kalkulatorami OC i powiem szczerze nie ma jakichś uniwersalnych kalkulatorów. Każda firma, jeśli posiada taki kalkulator to każdy z nich jest w indywidualnej postaci. Niektóre są połączone z innymi kalkulatorami ubezpieczeń komunikacyjnych, niektóre są łączone, gdzie na początku wybieramy jakie produkty nas interesują i co wpływa później na przebieg wyliczania stawki składki.

Jak już wspominałem form, postaci kalkulatorów OC jest bardzo dużo, ale ja dziele je na dwie takie wyraźne grupy kalkulatorów. Jest to Kalkulator bezpośredni zamieszczony na stronie, który się wypełnia samemu, po czym prezentowany jest wynik wyliczeń oraz kalkulator pośredni, gdzie my na stronie pozostawiamy tylko dane kontaktowe do nas, a następnie przedstawiciel, agent danej firmy ubezpieczeniowej kontaktuje się znami drogą telefoniczną po czym wylicza nam stawkę dla naszego konkretnego przypadku, co więcej może dać indywidualną zniżkę na składkę OC ubezpieczenia. W przypadku drugiej postaci przedstawiciel jest Kalkulatorem OC. Jest to dość wygodne nie trzeba wypełniać długich formularzy z drugiej strony nie mamy natychmiastowego efektu wyliczenia OC co dla niektórych może być irytujące zwłaszcza w sytuacjach kiedy czas dla nas jest najważniejszy. Jak widać nie ma tutaj reguły, ponieważ ktoś komu się nie spieszy, ma jeszcze czas do wyboru właściwego OC może wykorzystać pośredni, dzięki temu będzie mógł zyskać dokładniejsze i bardzo możliwe korzystniejsze wyliczenie składki OC ubezpieczenia. Znowu w przypadku pośpiechu, braku czasu czy też zbliżającego się terminu wygaśnięcia ubezpieczenia człowiek w desperacji potrzebuje wyliczeń składek natychmiastowo, gdzie z pomocą przychodzą kalkulatory bezpośrednie. Może wtedy skorzystać z kilku naraz porównać wyniki obliczenia składki i podjąć dalsze kroki na drodze wyboru, zakupu ubezpieczenia OC.

Ja osobiście polecam obie formy obliczania orientacyjnych stawek ubezpieczenia z prostych przyczyn. Wyliczenie stawki ubezpieczenia przez kalkulator pośredni daje nam natychmiastowy wynik już po kilku minutach, po wypełnieniu wniosku, aczkolwiek można się domyślić, że nie będą to wyniki precyzyjne, przynajmniej ja tak uważam, bo zwykle zawsze coś jeszcze wychodzi, coś się dolicza bądź też odlicza jakiś upust od stawki w przypadku zakupu bezpośredniego u firmy ubezpieczeniowej czy też agenta. Dzieje się tak za sprawą tego, że przedstawiciele, dobrzy przedstawiciele mogą dawać zniżki na produkty danej firmy, takie upusty indywidualne. Więc moim złotym środkiem jest wyliczenie OC używając kalkulator oc bezpośredni, a następnie kontakt z przedstawicielem danej firmy w celu weryfikacji, konsultacji wyników tego kalkulatora OC.

Na koniec polecam ofertę firmy AXA, której ofertę można sprawdzić korzystając z banerów na stronie czy też guzika "Kalkulator OC". Aktualnie firma AXA ma najlepsze wyniki sposród wszystkich ubezpieczycieli.

Podsumowując wszystkie sposoby wyliczania stawek OC, tych pośrednich i bezpośrednich są przecież stworzone na ludzi, dlatego warto się z nimi zaznajomić, bo przecież to nic nie kosztuje, a może tylko pomóc. Wiadomo, że trzeba wybierać z rozwagą, dlatego właśnie warto konfrontować wyniki, a najlepiej konsultować z przedstawicielami. Oprócz tego zachęcam do lektury artykułów z działu Kalkulatory na stronie. Znajdują się ta głównie artykuły o takich narzędziach danych firm. Artykuły te mają za zadanie stwierdzenie czy poszczególne firmy ubezpieczeniowe posiadają kalkulatory oc. W każdym poszukiwaniu kalkulatorów staram się rozglądać na stronach firmowych poszczególnych firm za dwoma typami narzędzi do wyliczania, o których wspominałem powyżej, czyli Kalkulator OC pośredni oraz kalkulator OC bezpośredni.

Zobacz też


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?