Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Kalkulator AC

Wyliczenia składek ubezpieczenia AC (HESTIA, HDI, WARTA, PZU, COMMERCIAL UNION)

Zarówno z moich obserwacji jak i doświadczenia w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych, a w szczególności ubezpieczenia OC oraz AC, wynika, że ludzie niejednokrotnie poszukują Kalkulator AC. O tyle o ile można znaleźć kilka, kilkadziesiąt kalkulatorów dla ubezpieczenia obowiązkowego (Odpowiedzialności Cywilnej) o tyle sytuacja Kalkulatora składki AC jest nieco inna. Ja osobiście nie napotkałem na swoje drodze Kalkulatora AC, który by służył tylko i wyłącznie do wyliczania stawki składki AC samochodu.

Napiszę jak wyglądały kalkulatory ubezpieczeniowe, których miałem przyjemność używać. Otóż kalkulatory ubezpieczeń, których używałem stanowiły kompleksowe kalkulatory, w których głównie wyliczało się stawkę składki podstwowego, obowiązkowego ubezpieczenia, a w których na pewnym etapie obliczania, wypełniania danych potrzebnych do wyliczeń wybierało się produkty jakie nas interesują i w tym ubezpieczenia AC samochodu. Ubezpieczenia AC, jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym, a co za tym idzie popyt na AC jest znacznie mniejszy i dlatego też moim zdaniem firmy ubezpieczeniowe nie tworzą indywidualnego, dedykowanego Kalkulatora AC ubezpieczeń. Generalnie nie znam osoby, która by wykupowała dwa ubezpieczenia komunikacyjne w dwóch różnych firmach ubezpieczeniowych i sam raczej też bym się na to niezdecydował, dlatego też dla mnie kompleksowy Kalkulator AC w raz z wyliczaniem innych ubezpieczeń jest dość naturalny. Kiedyś znalazłem dość ciekawy Kalkulator AC, w którym w ostatnim kroku wyliczania stawek składek ubezpieczeń mi. AC można było dynamicznie zaznaczać ofery produktów jakie nas interesują i automatycznie prezentowana cena ze szczegółami wyliczeń mi. AC zmieniała się bez konieczności przechodzenia przez wszystkie kroku Kalkulatora mi. składki AC dla obliczenia innego wariantu, zestawu interesujących nas produktów danej firmy. Zwykle korzystając z innych kalkulatorów ubezpieczeń mi. AC musiałem przechodzić ponownie przez kilka kroków wyliczania stawki składki ubezpieczeń mi. AC, co było sporym utrudnieniem i bardziej zniechęcało. W niektórych przypadkach nieciekawym rozwiązaniem są kalkulatory, które prezentują już sumę całościową z ubezpieczeniem obowiązkowym bez szczegółów na temat Kalkulacji AC, co utrudniało sprawę, jeśli mnie interesował tylko i wyłączenie kalkulator AC.

Generalnie można powiedzieć, że istnieje kalkulator AC, aczkolwiek jest to kalkulator niededykowany dla składek AC samochodu, tylko ubezpieczenia AC w kalkulatorze stanowi dodatkowy produkt do wyliczeń składek. Niektórzy z nas mogliby powiedzieć, że taki kalkulator AC to nie kalkulator, aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę, że większość z kierowców kupuję AC jako dodatek do podstawowego ubezpieczenia samochodu. A drugą sprawą jest fakt, że trzeba powiedzieć sobie prosto w oczy, że ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, a co za tym idzie jest znacznie mniejszy popyt na ubezpieczenie AC.

Podsumowując artykuł, nie spotkałem w internecie narzędzia jakim jest Kalkulator AC. Zwykle były to kalkulatory, które w sobie miały Kalkulator AC, jako dodatkowy produkt to wyliczania składek podstawowego ubezpieczenia samochodu. Więc tak Kalkulator AC istnieje, ale jako kalkulator kompleksowy. Oczywiście w sprawie poszukiwań nie stanowię autorytetu, dlatego też prosze o kontakt, jeśli ktoś znalazł kalkulator AC, dedykowany kalkulator AC lub jakieś niezgodności w artykule.


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?