Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Ubezpieczenie OC w Generali

Do testów w porównania dostępnych na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych postanowiliśmy sprawdzić ofertę Ubezpieczenia OC Generali Direct. Ofertę, którą prezentuje towarzystwo ubezpieczeń Generali porównujemy z innymi dostępnymi ubezpieczeniami OC pod względem pakietów  w jakich podstawowe ubezpieczenie występuje, zniżek oraz dodatkowych usług w ramach podstawowych pakietów oraz sposobu obliczenia składki OC ubezpieczenia Generali.

Głównym źródłem informacji o dostępnej ofercie generali jest witryna internetowa generali. Skupiamy się tylko na ubezpieczeniu komunikacyjnym - obowiązkowym od odpowiedzialności cywilnej. Przyznajemy Generali pozytywną opinię o stronie internetowej, ponieważ wśród ubezpieczycieli Generali ma jedną z najczytelniejszych stron. Firma prowadzi sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych, turystycznych, domu i mieszkania, emerytalnych. Swoją dynamikę rozwoju zawdzięcza kilku kanałom dostępu. Towarzystwo sprzedaje ubezpieczenia poprzez tradycyjną metodę (sieć agentów ubezpieczeniowych - strona generali.pl zawiera sieć oddziałów) oraz w trybie direct poprzez internet i telefon.

Generali Direct udostępnia prosty kalkulator ubezpieczenia OC generali. Wymaga on podania tylko pojemności silnika naszego samochodu oraz kodu pocztowego, które pozwala na określenie strefy ryzyka w naszym miejscu zamieszkania. Niestety po wypełnieniu pierwszej części otrzymujemy informację o potrzebie wypełnienia dodatkowych uzupełniających informacji m.in. naszego wieku i zniżek. Krok ten jest ostatnim krokiem i pozwala na orientacyjne wyliczenie ubezpieczenia OC generali. Wyliczyłem dla mojego przypadku stawki OC Generali i przyznam, że jest trochę mało atrakcyjna w porównaniu do innego ubezpieczenia oc. Mamy możliwość również skonfigurować pełne ubezpieczenie OC generali, jednak trzeba przebrnąć przez wniosek wymagający wypełnienia wielu informacji.

Następnie postanowiliśmy sprawdzić jakie pakiety ubezpieczenia OC oferuje generali. Właściwie spodziewałem się podziału na ubezpieczenie podstawowe OC z rozróżnieniem na dodatkowe opcje, oraz pakiet OC i AC. Generali natomiast proponuje nam tylko dwa pakiety (przynajmniej tak odczytałem to z ich strony www). Pierwszy z nich to pakiet podstawowy. Obejmuje on ochronę podstawową od odpowiedzialności cywilnej czyli polisa OC generali, ubezpieczenie ac generali (z udziałem własnym do 30% i amortyzacją cześci) oraz assistance w wersji standard (naprawa w trasie, holowanie oraz NNW. Co ciekawe Generali zastrzega sobie, że z tego pakietu możesz skorzystać jeśli wiek Twojego samochodu jest mniejszy niż 10 lat. Pakiet plus ubezpieczenia OC generali oferuje rozszerzoną możliwość ubezpieczenia ac. Autocasco zawiera usługę z czerwoną kartą Generali, która daje możliwość wypłaty odszkodowania do 4000zł w trybie przyspieszonym do 48 godzin. Dodatkowo pakiet zawiera rozszerzony Assitance Lux, który dodatkowo umożliwia pomoc w zakresie dowiezienia benzyny, zastępczego kierowcy, opieki nad dziećmi itp.

Ogólnie oceniając dodatkowe usługi w ramach oferty ubezpieczenia OC Generali, pomimo czytelnej strony www nie mogłem znaleźć dodatkowych usług jak odpowiedni Assistance, Zielona Karta czy NNW. Trudno mi było stwierdzić w jaki sposób można łączyć dane oferty - wszystkie informację dopiero otrzymałbym przez telefon od agenta. Samo obliczenie składki ubezpieczenia generali OC poszło dość sprawnie, choć wyliczenie w efekcie wymagało to następnie sprecyzowania przez agenta ubezpieczeniowego.


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?