Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Ubezpieczenie OC w ERGO Hestia

O firmie Ergo Hestia

TU Ergo Hestia S.A jest najbardziej dochodową spółką grupy Ergo Hestia i jest jedna z największych firm ubezpieczeniowych po 1989 roku. Hestia prowadzi dynamicznie rozwijająca się sieć sprzedaży oraz najlepszych agentów ubezpieczeniowych w Polsce (w opinii klientów). Firma Hestia była nagradzana za najlepszy w Polsce system likwidacji szkód. Firma ta w swojej ofercie posiada nie tylko ubezpieczenia komunikacyjne, ale i ubezpieczenia związane z domem, mieszkaniem, naszym zdrowiem i życiem, biznesem oraz podróżą. Hestia obsługuje zarówno segment konsumentów indywidualnych, jak i korporacyjnych.

ERGO Hestia Ubezpieczenie OC dla samochodu

Niniejszy artykuł ma dokonać analizy oferty ubezpieczeń komunikacyjnych jakie oferuje firma Hestia, a w szczególności produkt ubezpieczenie oc w hestia.  Oprócz tego firma w swojej ofercie proponuje ubezpieczenia ac, nnw kierowcy i pasażera oraz usługę Asisstance.

W ofercie odnajdziemy również  trzy pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych przeznaczonych dla osób prywatnych (tj. Hestia 1, Hestia 7, Hestia 77) oraz dwa pakiety dla małych i średnich przedsiębiorstw (tj. Moja firma oraz Hestia Biznes).

W przypadku zakupu pakietów ubezpieczenia o szerszym zakresie ochrony ubezpieczeniowej, wyliczana stawka jest  z odpowiednim, rabatem.

Firma  przypomina, że ubezpieczenie OC to obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego  w Polsce. Każdy kierowca samochodu powinien mieć przy sobie dokument stwierdzający ważną polisę ubezpieczenia OC - a za jej brak grozi mu mandat (nawet do 1900zl). Konieczność zakupu oferty ubezpieczenia OC (przykładowo w Hestia) jest obligowana prawnie na podstawie Ustawy z dnia 22 Maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych. Umowa zawierana jest na okres 12 miesięcy.

Ubezpieczenie OC w Hestia jak każde inne OC, chroni kierowcę i właściciela pojazdu przed konsekwencjami finansowymi szkód wyrządzonym osobom trzecim. Firma Hestia zobowiązuje się wówczas do wypłaty odszkodowania z polisy hestia.

Składki na ubezpieczenie OC w Hestia można opłacić jednorazowo lub w ratach (2 lub 3 raty).
Do wyliczenia ceny ubezpieczenia zapraszam do działu Kalkulator OC Hestia

Opinie o towarzystwie ubezpieczeń Ergo Hestia

Osobiście nie miałem jeszcze okazji współpracować z opisywaną w tym artykule firmą, dlatego też nie posiadam żadnej opinii o Hestia, ani opinii o ubezpieczeniu OC w Hestii. Przeglądając zasoby Internetu można natchnąć się na wiele opinii wydawanych przez ludzi, zapewne klientów, potencjalnych klientów itp. itd. Aczkolwiek bazując na ten wiedzy nie jestem wstanie wystawić opinii firmie Hestia. Zdania są podzielone. Istnieją zarówno pochlebne opinie o Hestia i ubezpieczeniu OC w ERGO Hestia, jak i mniej pochlebne.

Na forach internetowych można znaleźć zarówno pochlebne opinie:

"Ja jestem bardzo zadowolony z Hestii. Miałem likwidowaną szkodę z AC a dokładnie otrzymałem odszkodowanie za skradziony samochód. Zadzwoniłem z samego rana  i zgłosiłem szkodę. Za chyba za jakieś 5 godzin zadzwonił do mnie likwidator i zapytał czy może przyjechać ponieważ jest w okolicy. [...] Śmiałem się, że gdyby policja nie prowadziła tak długo sprawy to po 6 dniach miałbym odszkodowanie na koncie."

Jak również mniej zachęcające do zakupu ubezpieczenia OC.

"Uchowaj Boże od EH...EH to firma która ma obecnie chyba najwięcej spraw w UOKK jak również sporo ich zapisów OWU znajduję się w Rejestrze Klauzul Zabronionych."

Przypominamy, że przed zawarciem umowy na ubezpieczenie OC warto czytać ogólne warunki ubezpieczeń. Odsyłam do ciekawego artykułu w sieci:  Małym druczkiem  - ogólne warunki ubezpieczenia
68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?