Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Ubezpieczenie OC w Compensa

Compensa, której pełna nazwa to Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, jest firmą ubezpieczeniową, która istnieje na polskim rynku od roku 1990. Tak długi staż na rynku pozwolił Compensie zająć 5 pozycję wśród firma zajmujących się ubezpieczeniami majątkowymi. Compensa w swojej ofercie posiada ubezpieczenia zarówno przeznaczone dla klientów indywidualnych, jak mi małych przedsiębiorstw, aż po klientów korporacyjnych. Do oferty zaliczają się zarówno ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe jak i zdrowotne.

Compensa - Ubezpieczenia komunikacyjne

W przypadku ubezpieczenia samochodowego Compensa Direct posiada w swej ofercie zarówno podstawowe ubezpieczenie OC auta, jak i AC (AutoCasco) oraz ubezpieczenie NNW dla kierowców oraz pasażerów. Oprócz najbardziej powszechnych ubezpieczeń Compensa Polska umożliwia zakup pakiet Assistance, ubezpieczenie OP (Ochrony Prawnej) oraz ubezpieczenie o nazwie Zielona Karta, która dotyczy poruszania się kierowców po terytoriach innych krajów.

Compensa - Ubezpieczenie OC samochodu (Compensa OC auta)

Ubezpieczenie OC w Compensa, a dokładniej stawka składki OC jest uzależniona od kilku czynników, do których należą jak producent podaje czynniki tj:


”c    posiadacza pojazdu - dostępne są specjalne zniżki dla kobiet w wieku > 25 lat, pracowników administracji państwowej i samorządowej, osób w wieku powyżej 40 lat,
”c    wieku posiadacza / użytkownika pojazdu - dla osób fizycznych,
”c    rodzaju pojazdu, pojemności silnika, wieku pojazdu,
”c    miejsca zarejestrowania pojazdu,
”c    indywidualnego przebiegu ubezpieczenia,
”c    kontynuacji ubezpieczenia,
”c    sposobu płatności składki.
”c    innych rodzajów zniżek przewidzianych w zależności od indywidualnej sytuacji w przypadkach konkretnych umów.


Umowa zawierana jest na 12 miesięcy, czyli pełny rok. Istnieją również krótkoterminowe umowy, które muszą być jednak nie krótsze niż na 30 dni. Umowy krótkoterminowe zawierane w specyficznych przypadkach, które są określone w ustawie.

Compensa - Ubezpieczenie OC AC (Compensa OC AC Auta)

Oczywiście Compena Towarzystwo Ubezpieczeniowe oferuje sprzedaż ubezpieczeń w pakiecie, czyli np. ubezpieczenie OC, AC (Compensa OC, AC). Więcej informacji na temat poszczególnych polis można znaleźć na oficjalnej stronie firmy, gdzie rozpisane są bardzo szczegółowo polisy oraz dodatkowe pakiety ochronne.

Compensa - Kalkulator OC

Niestety na stronie głównej nie udało się znaleźć narzędzia do wyliczania stawki składki OC, jakim jest Kalkulator OC. Najprawdopodobniej trzeba po prostu skontaktować się drogą telefoniczną z przedstawicielami firmy Compensa w celu ustalenia składki OC, AC dla naszego indywidualnego przypadku.

Compensa - Opinie

Osobiście nie miałem nigdy okazji współpracować z opisywaną firmą, dlatego też nie posiadam wyrobionej opinii na temat współpracy z firmą czy też oferty cenowej dla poszczególnych polis. Można jedynie bazować opiniach o Compensie znajdujących się na różnych forach, aczkolwiek nie będę tutaj przytaczać ich. W przypadku, gdyby ktoś chciał się pochwalić swoją opinią oraz doświadczeniem z Compensą proszę o kontakt drogą mailową.


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?