Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Ubezpieczenie OC w Aviva Commercial Union

Firma ubezpieczeniowa Commercial Union to towarzystwo ubezpieczeniowe na skalę globalną. Jest to firma z wieloletnią tradycją, m.in prowadzili ubezpieczenie dla statku Titanic. 1 Czerwca 2009 roku firma Commercial Union przekształciła się w grupę Aviva i od tej pory oficjalna jej nazwa to: Aviva Commercial Union.

Aviva oferuje w Polsce ubezpieczenia komunikacyjne (ubezpieczenie oc, ubezpieczenie ac, nnw i inne),  ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie i zdrowie, ubezpieczenia emerytalne (ofe), ubezpieczenia inwestycyjne oraz ubezpieczenia dla firm. W tym artykule skupimy się na ubezpieczeniach obowiązkowych i sprawdzimy jak oferta Aviva może być atrakcyjna dla nowych klientów.

Firma Aviva Commercial Union direct prowadzi sprzedaż swoich produktów przez wiele kanałów. Znana jest aktualnie z tego, że przykłada duży nakład kapitału na marketing w mediach (internecie, telewizji, radiu).  Aktualny mediaplan jest realizowany przez firmę Novem. Firma prowadzi nie tylko kampanię marketingową w różnych mediach, ale umożliwia również zakup swoich produktów na wiele sposobów. Ubezpieczenia możemy kupić w standardowy sposób poprzez sieć agentów ubezpieczeniowych oraz w trybie direct poprzez telefon czy internet.

Ubezpieczenia OC w Aviva

Ubezpieczenie OC w Aviva Commercial Union (inaczej Aviva CU) jest oferowane jako produkt samodzielny lub w innych pakietach (ubezpieczenie oc i ac Aviva). Do ubezpieczenia można dodatkowo zakupić ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie szyb oraz ubezpieczenie ochrony prawnej. W każdym wariancie otrzymujemy zieloną kartę za darmo. W pakietach związanych z ubezpieczeniem autocasco, otrzymamy bezpłatnie assistance w wariancie podstawowym.

Aviva przypomina, że ubezpieczenie OC jest ubezpieczniem obowiązkowym na podstawie ustawy z dnia 22 maja 2003r. Oznacza to, że każdy posiadacz pojazdu mechanicznego w Polsce - samochodu, motoru, autobusu, ciężarówki etc. - jest zobowiązany do posiadania wykupionej polisy ubezpieczenia. Aviva Commercial Union bierze na siebie odpowiedzialność cywilną za wszelkie szkody, które zostały wyrządzone osobom trzecim. Oczywiście odpowiedzialność podlega restrykcją. Generalnie, aby odpowiedzialność została uwzględniona wszystko musi być zgodnie z umową oraz zgodnie z polskim prawem. Ubezpieczenie OC chroni nasz majątek w przypadku wyrządzenia szkody osobom trzecim. Ubezpieczenie OC powinno być zakupione najpóźniej w dniu rejestracji samochodu, bądź też w przypadku posiadania ubezpieczenia OC z zeszłego roku w dniu wygasania ubezpieczenia.

Jak Aviva zachęca do kupna OC?

Aviva Commercial Union zachęca do zakupu ubezpieczenia OC poprzez szereg dodatkowych form promocji  i zniżek. Oferuje ochronę zniżek za bezszkodową jazdę, czy też przeniesienie zniżek pomiędzy małżonkami. Dla osób, które chcą zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe - oferuje mozliwość przeniesienia zniżki na OC do Aviva. Dodatkowo otrzymujemy ubezpieczenie assistance i zielonej karty. Problem z płatnością? Aviva udostępnia płatności w trybie ratalnym.

Dodatkowe atuty

Do każdego wariantu ubezpieczenia Aviva możemy wykupić ubezpieczenie szyb, które obejmuje wszystkie szyby w naszym samochodzie w tym czołową. W przypadku uszkodzenia szyby, Aviva poprzez wyznaczone partnerskie warszaty zobowiązuje się wymienić szybę bez utraty zniżek na ubezpieczenie. Sądze, że warto skorzystać z takiej możliwości.68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?