Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Commercial Union OFE - Nie daj decydować za siebie! - Artykuł o CU OFE!

NIE DAJ DECYDOWAĆ ZA SIEBIE!

Otwarty Fundusz Emerytalny - Commercial Union OFE (CU OFE)

Osoba, która tego nie podejmie na czas decyzji w sprawie wyboru OFE uczyni w (wymagany termin 7 dni od dat powstania obowiązku ubezpieczenia), najpierw zostanie wezwana na piśmie przez ZUS, a następnie w przypadku bezskuteczności wezwania w drodze losowania zostanie jej przydzielony jeden z funduszy. Osoba wezwana ma zawsze nie mniej niż 30 dni na podpisanie umowy z OFE. Zawarcie umowy należy dokonać w terminie do 10 dnia stycznia i 10 lipca, później decyduje los gdyż w tych miesiącach dwa razy do roku odbywają się losowania OFE

Jeśli nie chcesz zostać wylosowany to jak najszybciej podejmij decyzję.. Nie warto zdawać się na ślepy los.

W losowaniu biorą udział fundusze, które uzyskały stopy zwrotu wyższe niż średnia ważona stopa zwrotu wszystkich funduszy w dwóch ostatnich okresach rozliczeniowych. Z losowania zostały jednak wyłączone największe na rynku fundusze pomimo osiąganych dobrych wyników inwestycyjnych. tj. te których aktywa netto funduszu przekraczają 10% aktywów całego rynku.

W praktyce  oznacza to, że nie będziesz miał szansy zostać w wyniku losowania członkiem
OFE Commercial Union (CU OFE).

Jak łatwo można sobie uświadomić jest to dziwne, aby nie móc zostać członkiem Otwartego Funduszu Emerytalnego w Commercial Union OFE (CU OFE). Dlatego według mnie warto jest choćby zaznajomić się ofertą Commercial Union, bo to nic nie kosztuje. Można to zrobić na dwa sposoby korzystając po prostu ze strony firmowej CU OFE, czytając potrzebne nam informacje, albo zostawić na stronie dane kontaktowe, po czym skontaktuje się z nami przedstawiciel Commercial Union OFE (CU OFE) w celu przedstawienia oferty, możliwości jakie mamy. W dzisiejszych czasach, każdy powinien mieć wybór co do jego przyszłości związanej z OFE, ponieważ od tego zależy to jak będzie wyglądać nasze życie na emeryturze. Wydaje mi się, że każdy chciałby mieć wpływ na dobór odpowiedniej, pewnej firmy, jeśli chodzi o własną emeryturę. Losowanie bardzo ogranicza dla nas wachlarz możliwości. W życiu codziennym na pewno nikt z nas nie chciałby, aby losowano dla nas np. samochód, pralkę czy też meble do domu. Oczywistym jest, że każdy ma inne upodobania, że każdy z tych przedmiotów nie jest równy sobie i każdy z nas ma swoje potrzeby. Dlatego też zachęcam do zapoznania się z firmą, która sama mnie zainteresował, z ofertą CU OFE (Commercial Union OFE).


Pokrewne artykuły

« powrót

68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?