Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Ubezpieczenie OC w Benefia

Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia

Firma Benefia należy do grupy ubezpieczeniowej Vienna Insurance Group. Działa ona w Polsce od 1999 roku. Vienna Insurance Group jest właścicielem wielu spółek działających w Polsce na rynku ubezpieczeń m.in: Compensa, Benefia, TUnŻ, InterRisk, Royal Polska, PZM.

Dla odbiorców indywidualnych Benefia przygotowała ubezpieczenia komunikacyjne (ubezpieczenie oc, ubezpieczenie ac, zielona karta, nnw, assistance, ubezpieczenie ochrony prawnej). Portal Benefia24.pl jest częscią oferty firmy benefia - Ubezpieczenia Direct przez telefon i Internet.

Poprzze serwis Direct Benefia promuje pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych (eMoto), turystycznych (eVoyage) itp.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że ubezpieczenia Benefia są proponowane przez firmę Mbank (Bre ubezpieczenia).


Ubezpieczenie OC w Benefia 24 - pełny direct?

Benefia 24 informuje poprzez swoja stronę internetową, że ubezpieczenie OC Benefia (Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu) jest obowiązkowe. Każdy posiadacz samochodu jest zobligowany do opłacania ubezpieczenia OC. Możemy jedynie wybierać pomiędzy ceną ofert ubezpieczenia oc (ubezpieczenie oc benefia). Polisa OC zabezpiecza odpowiedzialność cywilną każdej osoby, która podczas prowadzenia samochodu w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej wyrządziła szkodę ruchem tego pojazdu. Benefia oferuje sprawne wyliczenia stawki oc benefia poprzez kalkulator oc benefia lub kontakt z agentem ubezpieczeniowym.

W podstawowym pakiecie ubezpieczenia OC Benefia otrzymujemy również Ubezpieczenie NNW - od następstw nieszczęśliwych wypadków kierującego i pasażerów pojazdu. Przedmiotem takiego ubezpieczenia są szkody powstałe podczas ruchu, polegające na uszkodzeniu ciała, rozstroju zdrowia, jezeli powodują trwały uszczerbek na zdrowiu lub smierć Ubezpieczeniowego. Ubezpieczenie NNW w Benefia obejmuje wszystkie szkody powstałe podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu, bezpośrednio przy jego załadunku i wyładunku, w trakcie postoju i naprawy pojazdu na trasie jazdy, wskutek pożaru lub wybuchu pojazdu. Umowa ubezpieczenia NW obejmuje szkody, które powstały na terenie Europy (w tym oczywiście Polski), jak i również Maroka, Tunezji, Izreala i Iranu. Umowa ubezpieczenia NW w Benefia może być zawarta w trzech wariantach w zależności od sumy ubezpieczenia. Są to kolejno 5, 10 i 15 tys złotych.

Umowę na ubezpieczenie OC zawieramy na 12 miesięcy (okres roku), a płatność za nią Benefia oferuje w całości lub w ratach.

Ubezpieczenie Assistance w Benefia

Przedmiotem ubezpieczenia Benefia Assistance jest pomoc osobom, które mają trudności w czasie dalszej podróży samochodem, związane z awarią, wypadkiem, kradzieżą lub unieruchomieniem pojazdu. W ramach assistance Benefia jest oferowana naprawa pojazdu na trasie, jego holowanie do najbliższego punktu serwisowego, wynajem pojazdu zastępczego, przewód ubezpieczonych do miejsca podróży lub zamieszkania, lub jeśli to nie możliwe zakwaterowanie w hotelu na czas naprawy pojazdu. Dodatkowo w można prosić o udzielenie zaliczki gotówkowej na części.

Opinie o  Benefia

Podobnie jak w przypadku wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych w Internecie możemy znaleźć ogrom pozytywnych i negatywnych opinii.

"Mam pakiet AC+OC+NW+ Assistance. Korzystałam z Asistance- sprawnie, szybko, bez problemów Obsługa telefoniczna/informacja- oceniam średnio, czasem ciężko się w ogóle dodzwonić, powinni się jeszcze dużo nauczyć. Cena - najlepsza na rynku, proponuje załatwiać tylko i wyłącznie ze strony benefia24.pl. Absolutnie odradzam pośrednictwo przez mBank- wychodzi drożej"

Ogólne opinie dotyczące ceny są pozytywne. Benefia oferuje niskie składki na ubezpieczenie OC - co możesz sprawdzić przez nasz kalkulator OC Benefia.


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?