Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Ubezpieczenie OC w AXA

W tej serii artykułów w serwisie robimy przegląd atrakcyjności ofert ubezpieczenia samochodowego oc przez różnych ubezpieczycieli m. in axa. Tym razem bierzemy pod lupę ubezpieczenia AXA. Postaramy się sprawdzić aktualne promocje axa, przedstawić pełną ofertę ubezpieczeniową w tym wyliczenie stawki oc (np. kalkulatorem oc axa) oraz dodatkowe usługi jakie możemy uzyskać w pakiecie. żródłem informacji jest strona główna zakładu ubezpieczeń axa.pl

W jakich pakietach firma oferuje ubezpieczenie obowiązkowe oc?

Do wyboru mamy trzy pakiety: samo ubezpieczenie oc axa, ubezpieczenie oc i ac axa, axa ubezpieczenie oc i ac dla kobiet. W pierwszym pakiecie ubezpieczenia oc otrzymujemy obowiązkową polisę oc, wraz zieloną kartą (ZK) axa niezbędną do podróżowania za granicą. Ponadto w ramach usługi można otrzymać Axa Assistance Baza, które uprawnia do uzyskiwania informacji o najbliższych serwisach samochodowych w naszej okolicy (np. od zdarzenia drogowego w trasie).

Strona dokładnie informuje co zawiera pakiet ubezpieczenia oc axa, więc stronie www axa direct można dać plus za precyzję w przekazywaniu informacji o ofercie.

Dodatkowo możemy do pakietu ubezpieczenie od zniszczenia pojazdu wskutek pożaru lub od kradzieży (P-KR), która jest dość ciekawą opcją dla osób, które nie chcą opłacać pełnej składki ac. Dodatkowo mamy możliwość wykupienia pakietu NW AXA dla kierowcy i/lub pasażera. Ciekawostką jest możliwość dobrania sobie pakietu NW pupil, który zapewnia naszemu psu lub kotu dostęp do pomocy weterynaryjnej w przypadku kolizji oraz zapewnienie stałej opieki (zwierzęcy hotel). Uważam, że to interesująca i wyróżniająca się oferta wobec innych ubezpieczycieli. Jest to interesująca polisa oc axa

W pakiecie oc i ac otrzymujemy pełne ubezpieczenie ac axa. Autocasco axa pozwala nam na pokrycie kosztów naprawy naszego auta w przypadku, gdy my jesteśmy sprawcą wypadku.

Oferta pełnego pakietu dla kobiet zapewnia samochód zastępczy w czasie naprawy auta, czy też pokrycie kosztów transportu z miejsca wypadku (gdy samochód zostaje odholowany), Jedną z opcji ubezpieczenia nw axa jest pokrycie kosztów operacji plastycznej.

Jak wyliczyć stawki oc Axa?

Axa oferuje na swojej stronie internetowej kalkulator oc axa, jednak wymaga on podania zbyt wielu szczegółowych informacji co sprawia, że nie do końca chcieliśmy testować wysokość składki oc. Zapraszam do działku Kalkulator OC Axa Direct, aby obliczyć składki.

Nowe ubezpieczenie w Pakiecie OC

Od 15.05.2009 roku każda osoba, która zdecyduje się na wykupienie pakietu ubezpieczenie oc  w Axa Direct ma dodatkowo możliwość rozszerzenia ochrony ubezpieczenia samochodu o Ubezpieczenie Szyb w pojeździe (pakiet Szyby). W połączenia tych usług z ubezpieczeniem od zniszczenia pojazdu na wskutek pożaru lub kradzieży (ubezpieczenie od pożaru axa, ubezpieczenie od kradzieży axa, czyli P-KR) można atrakcyjnie zapewnić sobie szeroką ochronę ubezpieczeniową, przy zachowaniu minimalnej ceny ubezpieczenia oc axa.

Najtańsze Ubezpieczenie Oc w AXA - wyniki Polska The Times?

Według czasopisma Polska The Times, firma ubezpieczeniowa Axa Direct jest wg. stworzonego przez nich rankingu najtańsza. Ranking sporządziła firma Ogma. W jego wynikach Axa Direct oferuje najniższe stawki ubezpieczenia oc (ubezpieczenia komunikacyjne Axa).

Okazuje się, że ranking został przeprowadzony bardzo rzetelnie, sprawdzono i obliczono (stawki oc) aż 16 ubezpieczycieli (polis ubezpieczeniowych) dla trzech różnych wybranych samochodów i trzech różnych profili klienta, w nawiązaniu do różnych lokalizacji. Wykonano konkretną inspekcję i wygenerowano  3500 ofert (różne połączenia profilu klienta z posiadanym samochodem).

W wyniku testu pierwszą pozycję objęła Axa Direct (w każdym rankingu średnia pozycja to 3,7). AXA Direct może ponadto pochwalić się najtańszą opcją ubezpieczenia OC Axa oraz drugie miejsce za pełny pakiet (pakiet oc i ac w Axa). Wynik został opublikowany w Polska The Times 29.06.2009r. Odnośnik do tabeli z wynikami: ranking - axa wygrywa


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?