Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

AXA Kalkulator OC / AC

Firma AXA Direct w Lipcu 2009r rozpoczęła dużą kampanię marketingową. Jest to z pewnością odzew na kampanie prowadzone przez konkurencyjne firmy ubezpieczeniowe. Sprzedaż ubezpieczeń direct czyli przez internet, telefon jest znacznie popularniejszą ostatnio metodą niż kontakt bezpośedni z agentem. Zakup polisy ubezpieczenia OC w AXA DIRECT jest bardzo prosty i ponoć zajmuje tylko kilka minut. Wysokość składki ubezpieczenia można policzyć przez odpowiedni Kalkulator OC Axa Direct, lub istnieje również Kalkulator AC Axa Direct. Dwa kanały dostępu do obliczenia stawki ubezpieczenia oc i ac to internet i telefon. Przez telefon możemy oczywiście zamówić rozmowę z konslutantem Axa, który postara przekonać nas do zakupu ubezpieczenia axa direct

Kalkulator OC Axa Direct i Kalkulator AC razem

Wygląd kalkulatora OC Axa

Jak więc wygląda obliczenie stawki ubezpieczenia oc w Axa? Pierwszy kanał internetowy pozwala na wyliczenie składki ubezpieczenia axa przez stronę firmy. W dziale ubezpieczenia komunikacyjne wystarczy kliknąć oblicz składkę. Strona informuje nas, że wystarczy podać kilka niezbędnych danych do obliczenia składki oc. Niestety w moim przypadku, moje odczucia co do wyliczenia ceny oc są takie, że przejście przez formularz było wyjątkowo trudne. Napotkałem problemy przy wpisywaniu formatu daty, czy również błędnie domyślnie zaznaczona była opcja, że współwłaściciel to instytucja. Po obliczeniu składki ubezpieczenia pojawił mi się komunikat, że dla klientów (instytucji) wyliczenie następuje tylko drogą telefoniczną. Gdy tylko chciałem powrócić i skorygować dane w formularzu - wszystko przepadło. Cierpliwie wypełniłem wszystkie opcje, a w efekcie otrzymałem komunikat, że sesja kalkulatora wygasła.

Jak obliczyć składki OC i składki AC w AXA Direct?

Kalkulator OC Axa Direct prosi nas   oprócz podstawowych informacji osobowych o właścicielu pojazdu, również o informacje na temat współwłaściciela pojazdu. Musimy być przygotowani na pytania o nasze dane urodzenia, datę otrzymania prawa jazdy, rok produkcji pojazdu, oraz informacje o naszej polisie. W moim odczuciu Kalkulator Axa Direct, prosi czasem o zbyt szczegółowe informacje takie np. jak datę ukończenia ostatniej polisy, czy najdłuższy okres posiadania samochodu. Istotny jest wiek właściciela pojazdu oraz ewentualnego współwłaściciela w celu ustalenia zniżki ubezpieczenia. Warto również mieć informacje o swoich wcześniejszych polisach i latach bezszkodowej jazdy.

Po wprowadzeniu wszystkich niezbędnych danych do formularza, otrzymujemy wyliczenie składki ubezpieczenia Axa Direct. Następnie musimy wybrać zakres ubezpieczenia, oraz formy płatności. Ubezpieczenie Axa Direct można również dostosować do swoich potrzeb. Możemy bez problemu rozłożyć płatność w ratach. W niektórych szczególnych przypadkach, należy wyrazić zgodę na przeprowadzenie inspekcji pojazdu.

Jeśli już przebrniemy przez te wszystkie informacje należy opłacić składki przez płatności online lub pocztę a certyfikat odebrać od listonosza. Przy sprzedaży Direct mozemy otrzymać i wydrukować potwierdzenie zawarcia umowy poprzez email. Potwierdzenie takie powinno być respektowane przez policję, gdyż faktycznie umowa jest już zawarta i czekamy tylko na certyfikat.

Niestety z uwagi na to, że Kalkulator OC i AC Axa Direct ma parę błędów zachęcam do skorzystania z Kalkulatora OC Liberty Direct na naszej stronie. Sprawdzone rozwiązanie :-)


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?