Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Ubezpieczenie OC w Allianz

Allianz Direct jest kolejnym towarzystwem ubezpieczeń dla którego przeanalizujemy ofertę ubezpieczenia komunikacyjnego. Allianz Direct New Europe to międzynarodowa spółka Grupy Allianz, która rozpoczęła działalność w Polsce w 2006 roku. Oferują oni ubezpieczenia póki co w 4 krajach - w Polsce, Czechach i na Węgrzech oraz Chorwacji. Przewidują dalszy rozwój. Oferują oni sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych dla kierowców, mieszkaniowych oraz turystycznych. Prowadzą sprzedaż bezpośrednią przez telefon i Internet. Allianz dostrzega, że Internet jest niezwykle ważnym medium i odsetek ludzi korzystających z Internetu jest coraz większy.

Strona www towarzystwa allianz, z której chce pozyskać informację jest dość przejrzysta. Główne zagadnienia jakie chcę opisać to: ubezpieczenie oc allianz, ubezpieczenie ac allianz w pakietach z oc allianz. Postaramy się wyliczyć stawki oc (ceny oc) oraz pozyskać informacje jakie przysługują nam zniżki oc w allianz.


Dla klientów indywidualnych Allianz przygotował trzy pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych. Pierwszym z nich jest allianz ubezpieczenie oc, którym będziemy się zajmować. Jest to podstawowe ubezpieczenie OC wraz z dodatkowymi pakietami usług m.in. mini assistance. Allianz Direct przypomina, że ubezpieczenie komunikacyjne OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym i każdy posiadacz pojazdu mechanicznego w Polsce powinien mieć wykupioną taką polisę. Wynika to z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych i funduszu gwarancyjnym z 22 maja 2003r.

W drugim pakiecie jaki oferuje Allianz otrzymujemy pełne ubezpieczenie (obowiązkowe i autocasco). Pakiet OC/AC Allianz jest to pakiet zawierający standardowe ubezpieczenie OC Allianz oraz dodatkowe ubezpieczenie dobrowolne autocasco. 

Trzecim pakietem do wyboru jest Smart Casco. Sądzę, że jest to interesująca opcja dla osób, które nie chcą opłacać pełnego ubezpieczenia autocasco w Allianz. Smartcasco ubezpiecza nas przed kradzieżą auta oraz indywidualnie ustalaną odpowiedzialnością w razie kolizji.

Jak Allianz prowadzi sprzedaż ubezpieczenia OC Direct?

Ubezpieczenia OCw Allianz Direct dzielą się na trzy warianty

  • OC podstawowy,
  • OC rozszerzony
  • OC pełny

Składka ubezpieczenia OC w Allianz w przypadku pierwszej grupy obejmuje tylko podstawową polisę oc i mini assistance.

W drugim przypadku otrzymujemy dodatkowo ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Chroni ono nas i pasażerów pojazdu przed skutkami nieszczęśłiwych wypadków i jest określone odpowiednią sumą odszkodowania.

W pakiecie ubezpieczenia Allianz Direct OC Pełny otrzymujemy dodatkowo nnw i ubezpieczenie ochrony prawnej. Ubezpieczenie to zapewnia kierowcom refundacje kosztów rozpraw sądowych (sporów prawnych) powiązanych z posiadaczem ubezpieczenia, ubezpieczonym pojazdem i dotyczące ruchu drogowego.

Mini Car Assistance za darmo

Mini Car Assistance Allianz Direct to ubezpieczenie bezpłatne, które jest dołączane do każdego pakietu. W ramach tego ubezpieczenia Allianz gwarantuje ochronę ubezpieczeniową w czasie zaistniałego wypadku na terytorium polski. Dodatkowe usługi obejmują (holowanie, taxi, naprawę w najbliższym warsztacie itp.).

Car Assistance Allianz Direct w pełnym pakiecie gwarantuje natomiast, pełną pomoc 24 godziny na dobę, w czasie podróży zarówno w Polsce, jak i innych krajach Europy.

Wyliczenie stawki ubezpieczenia w Allianz Direct

Allianz Direct udostępnia dość prosty i sprawny kalkulator ubezpieczenia oc w Allianz. Jego wypełnienie jest dość szybkie i podaje nam konkretne składki OC jakie będziemy opłacać. Zapraszam do działu kalkulatory OC, aby sprawdzić jak działa Kalkulator OC w Allianz Direct i czy wyliczenie, które otrzymamy jest rzetelne.

Dodatkowe promocje i zniżki w Allianz

Pierwszą z promocji jaką znalazłem jest promocja Wakacje z Allianz Direct. Dzięki tej promocji otrzymamy całe 20 polskich złotych zniżki na ubezpieczenie OC w Allianz oraz 30 zł zniżki na ubezpieczenia AC (Autocasco lub SmartCasco). Promocja trwa od 6lipca 2009 roku do 31 sierpnia 2009 r. Polisę można kupić z 60 dniowym wyprzedzeniem. Niewiele, ale na paliwo wystarczy mały bonus.


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?