Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Allianz Kalkulator OC / AC

Jeżeli chodzi o możliwość wyliczania cen ubezpieczeń oferowanych przez firmę Allianz, to jestem mile zaskoczony. Firma posiada dwie strony powiązane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi, a przynajmniej tyle udało mi się ustalić. Pierwsza z nich to strona oficjalna, a druga to strona związana ze sprzedażą i obsługa klientów Direct.

Allianz - Kalkulator OC, AC

Strona główna Allianz Direct jest dość schludna. Niebieskie kolory budzą zaufanie, a dobrze posegregowane rodzaje ubezpieczeń powodują, że bez problemu odnajduje możliwość obliczenia stawek oferowanych ubezpieczeń przy pomocy kalkulatora. Narzędzie to pozwala nam na wyliczenie stawki dla poszczególnych produktów firmy. Na samym początku otrzymujemy możliwość wyboru pakietu (czyli jakie obliczenie nas interesuje). Ubezpieczenie OC w Allianz Direct jest oferowane w trzech pakietach tj. pakiet podstawowy, rozszerzony oraz pełny. Oprócz tego mamy do wyboru ubezpieczenie AC, NNW i dodatkowe produkty oferowane przez TU.

Aby wyliczyć stawki naszego przyszłego ubezpieczenia, musimy przejść 8 kroków. Kalkulator OC AC Allianz jest stosunkowo mało wymagającym narzędziem. Musimy podać dane naszego pojazdu, dane właściciela i współwłaścicieli, zakres ochrony pojazdu oraz historię dotychczasowego przebiegu naszego ubezpieczenia. Kolejnym krokiem jest podsumowanie kwoty ubezpieczenia, wyznaczenie terminów rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej oraz dane płatnika polisy. W podsumowaniu otrzymujemy gotową polisę do opłacenia. 

Dla każdej z 3 wypisanych powyżej opcji pakietu OC liczba kroków w dalszym wyliczaniu stawki składki OC, AC jest taka sama i każda składa się z 8 kroków. Jak widać na polskim rynku jest wielu ubezpieczycieli, aczkolwiek niewielu z nich, a właściwie w ogóle nie udostępnia kalkulatora z którego korzystając na stronie internetowej możemy po kilku kliknięciach dowiedzieć się jaka jest orientacyjna stawka składki ubezpieczenia OC, AC dla naszego samochodu. Jeśli już firma oferuje takie narzędzie jest to właśnie w takiej formie formularzy na stronie WWW, gdzie wypełniając krok po kroku pola zbliżamy się bardziej do kupna danego ubezpieczenia, zamiast szybkiego wyliczenia orientacyjnej ceny. Kalkulator Allianz Direct jest dość do podobny do kalkulatora oferowanego przez firmę Commercial Union, z tą różnicą, że druga firma oferuje znacznie szybszą i prostszą formę obliczania stawek, gdzie wypleniając właściwie jeden mini formularz zatwierdzamy informacje o naszym aucie, o sobie itp i możemy zapomnieć o tym, oczekując na telefon od przedstawiciela czy też agenta Commercial Union. Jak widać pośród masy stronnie możemy znaleźć tego, którego sobie wyobrażamy, klika danych, kilka kliknięć i wyświetla się wyliczenie stawki składki ubezpieczenia OC, AC.


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?