Ubezpieczenia komunikacyjne    OC AC NNW

  • KALKULATOR OC - Dowiedz się ile wyniesie Twoja składa OC, AC. Prosty i szybki sposób na kalkulacje.  

Przygotuj się na spotkanie z agentem

Kim jest agent ubezpieczeniowy?

Agent ubezpieczeniowy  to osoba fizyczna lub też podmiot prawny, która poprzez towarzystwo ubezpieczeniowe dostała zezwolenie (upoważnienie) do stałego zawierania umów na ubezpieczenie na rzecz reprezentującego towarzystwa.

Ponadto osoba taka musi mieć zezwolenie na wykonywanie działalności od Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych.

Agent w przeciwieństwie do brokera działa w imieniu i na rzecz zakładu ubezpieczeń.

Z jakimi towarzystwami mogę zawrzeć umowę przez agenta?

Osoba fizyczna, która prowadzi sprzedaż ubezpieczeń, ma podpisane z różnymi towarzystwami ubezpieczeń umowy, które pozwalają działać jej w ich imieniu. Inaczej oznacza to, że osoba prowadząca działalność jako agent ubezpieczeniowy, może najczęściej pośredniczyć przy umowach z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi na rynku.

W przypadku jeśli korzystasz z usług agenta polecamy sprawdzić, czy ma on wystarczająco szeroką ofertę, która pozwala na zakup optymalnej oferty dla Ciebie.

Jeśli nie jesteś pewien czy płacisz najkorzystniejsze składki ubezpieczeniowe, skorzystaj z kalkulatorów na naszej stronie. Ponadto sprawdź opinię danego towarzystwo ubezpieczeniowego, aby zgodnie z naszymi radami wybrać właściwe towarzystwo ubezpieczeniowe.

Ostrzegamy

Niestety na świecie różne osoby mogą próbować ukraść pieniądze. Jeśli opłacasz agentowi składkę gotówką, poproś o potwierdzenie zapłaty sygnowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe z którym zawierasz umowę.


68% osób przepłaca za ubezpieczenie, a Ty?